Michelin-ი სტამბოლის რესტორნებს ვარსკვლავებს პირველად 11 ოქტომბერს მიანიჭებს
Michelin-ი სტამბოლის რესტორნებს ვარსკვლავებს პირველად 11 ოქტომბერს გადასცემს. ქალაქი გახდება 38 საერთაშორისო მიმართულება, რომლისთვისაც ცალკე გზამკვლევი შედგება.
სტამბოლი – ქალაქი 15 მილიონზე მეტი მოსახლეობით, ორ კონტინენტზე გადაჭიმული განსაკუთრებული მახასიათებლით. ის არის კულტურების გაერთიანება.
როგორც Michelin-ის ვებგვერდზე განთავსებულ ინფორმაციაშია აღნიშნული, სტამბულის გასტრონომიული სცენა ემყარება განსაკუთრებით მრავალფეროვან კულინარიულ ტრადიციას, რომელიც სტაბილურად იხვეწებოდა და დახვეწილი იყო საუკუნეების განმავლობაში. მისი მცენარეული რეცეპტები – როგორიცაა დოლმას, მეზზებისა და სალათების წარმოუდგენელი ასორტიმენტი – არის სტანდარტული მატარებლები, რეცეპტები, რომლებიც პატივს სცემენ თევზს და ხორცის პირველ ნაწილს, არ ივიწყებენ უამრავ დესერტს, სადაც ახალი და ხმელი ხილი დგას ცენტრში. თურქული კლასიკური რეპერტუარი მოიცავს ფართო სპექტრს, რომელიც შეიცავს უზარმაზარ მრავალფეროვნებას და კულინარიულ ტექნიკას.